Seuraa meitä somessa:

Tuttu valmennuskaksikko jatkaa LiigaPlokissa

06.03.2025

Pihtiputaan LiigaPloki on tehnyt jatkosopimukset turkkilaisten päävalmentaja Hakan Can Turanin ja apuvalmentaja Burak Osanmazin kanssa. Sopimusten jatkamiselle oli vahva molemminpuolinen tahtotila. Sitä vahvisti myös pelaajilta saatu positiivinen palaute.

Päävalmentaja Hakan Can Turani:

- Olen erittäin iloinen saadessani olla osa tätä ihanaa lentopalloperhettä. Fanit ovat olleet uskomattomia. Uskon, että saavutamme paljon enemmän tulevalla kaudella LiigaPlokissa ja edistymme myös lentopalloakatemiassa. Viihdyn Pihtiputaalla, sillä tämä tuntuu kuin kodilta minulle. Ihmiset täällä ovat hyvin lämpimiä ja vieraanvaraisia. Olen innoissani siitä, että saan jatkaa täällä.

Burak Osanmaz:

- Olen erittäin iloinen voidessani jatkaa matkaani tämän seuran kanssa. Jatkan työtäni Hakan Can Turanin rinnalla joukkueen hyväksi. Tavoitteemme ovat korkealla ja olemme sitoutuneet kehittymään seurana. Pyrimme aina parempaan ja faniemme tuki on meille uskomattoman arvokasta.

LiigaPlokin puheenjohtaja Jani Ylälehto:

- Valmentajat ovat tehneet hyvää työtä koko kauden ajan. Vaikka tämä kausi ei ole tuloksellisesti ollut tähän mennessä työpanosta vastaava, parempi menestys on ollut lähellä useasti. 
Halusimme päästä rakentamaan tulevaa kautta hyvissä ajoin ja tästä on hyvä jatkaa innolla sitä kohti tavoitteena parempi menestys.


  Takaisin