Puukka on Loimaan Jankon kasvatteja. Loimaalta hän lähti aikoinaan Someron Pallon. LP Vampulaan 185-senttinen keskitorjuja siirtyy Oriveden Ponnistuksesta, jonka luottopelaaja hän on ollut useita kausia. Puukka on kuulunut myös maajoukkueeseen yli 300 Mestaruusliigassa pelatun ottelun ohessa.
– Olen kaksi kautta seurannut huittislaisten pelejä verkon vastakkaiselta puolelta ja LP Vampulan voittaminen on ollut todella kovan työn takana, eikä siinä olla aina onnistuttukaan, kommentoi Puukka Lauttakylä lehdessä.
– Eeva tuo valtaisan määrän kokemusta ja osaamista joukkueen keskitorjujaosastolle, joten odotamme innolla hänen pelaamistaan LP Vampulan paidassa, joukkueen manageri Timo Talvitie toteaa.
Eeva Puukka LP-Vampulan riveihin
Eeva Puukka siirtyy OrPon riveistä LP-Vampulan paitaan.

© Mestaruusliiga / Kuvituskuva























