Naiset LP Pihtipudas

Amir Youssef vahvistaa LiigaPloki fysiikkavalmennusta

Pihtiputaan LiigaPloki saa fysiikkavalmennukseen lisävahvistusta, kun 28-vuotias Amir Youssef liittyy valmennustiimiin. Youssef on juuri valmistunut Jyväskylän yliopistosta liikuntatieteiden maisteriksi pääaineenaan liikuntabiologia.

Amir Youssef vahvistaa LiigaPloki fysiikkavalmennusta

© Mestaruusliiga / Kuvituskuva

 Hän on myös aloittanut tänä vuonna fysioterapian opinnot. Fysiikkavalmennuskokemusta Amirilta löytyy JyväsLentiksen D-junioreista aikuisiin. Lisäksi hänellä on ollut yksilövalmennuksessa lentopalloilijoita ja sekä beachvolleyn pelaajia.

Amirin Youssef:

– Vaikka hyppäänkin tähän kauteen hieman myöhässä, niin fiilis on erittäin hyvä ja odotan yhteistyötä innolla! Joukkueessa vallitsee hyvä yhteishenki ja siksi siihen on helppo tulla mukaan. Tunnelma myös kauden avauspelissä oli loistava. Toivottavasti päästään porukalla kokemaan vastaavia hetkiä lisää. Pidetään siinä samalla pelaajat ehjinä ja suorituskyky korkealla, niin tästä tulee hyvä kausi!

Uusimmat uutiset

Jaa artikkeli

Lue myös

Kaikki artikkelit
LP Pihtipudas täydensi joukkuettaan Batistella 1.9.2026 Naiset LP Viestille australialainen yleispelaaja 24.8.2026 Naiset Lotta Poutiainen LP Pihtiputaan uusin sopimuspelaaja 17.8.2026 Naiset