Naiset OrPo

Heidi Hietala jatkaa OrPossa

Oriveden Ponnistuksen naisten lentopallon mestaruusliigajoukkue ja libero Heidi Hietala ovat tehneet jatkosopimuksen kaudelle 2014-2015.

Heidi Hietala jatkaa OrPossa

© Mestaruusliiga / Kuvituskuva

Heidi on pelannut hienot 13 kautta mestaruusliigatasolla ja kaikkina vuosina OrPossa. Palkintokaapissa on neljä hopeaa ja kolme pronssia SM-tasolta. Tulevalla kaudella Heidillä on ylivoimaisesti eniten kokemusta liigapeleistä, takana jo yli 350 ottelua.

Heidi ja joukkueen toinen OrPon oma kasvatti Eevi Ylä-Viteli ovat hyvinä esimerkkeinä seuran junioreille, kuinka huipputasolle noustaan porras kerrallaan.

OrPolla on nyt 10 pelaajasopimusta tulevalle kaudelle ja kesäharjoitukset hyvässä vauhdissa.

Uusimmat uutiset

Jaa artikkeli

Lue myös

Kaikki artikkelit
LP Pihtipudas täydensi joukkuettaan Batistella 1.9.2026 Naiset LP Viestille australialainen yleispelaaja 24.8.2026 Naiset Lotta Poutiainen LP Pihtiputaan uusin sopimuspelaaja 17.8.2026 Naiset