Naiset

Pentassuglia kolmivuotiseen jatkosopimukseen Hämeenlinnassa

Hämeenlinnan Lentopallokerho ja Matteo Pentassuglia (24-v.) ovat allekirjoittaneet kolmen vuoden valmennussopimuksen. Lisäksi sopimus sisältää myös option jatkosta. Myös kakkosvalmentaja Sami Stenius jatkaa ainakin ensi pelikauden Lentiskerhossa.

Pentassuglia kolmivuotiseen jatkosopimukseen Hämeenlinnassa

© Mestaruusliiga / Kuvituskuva

Matteo Pentassuglia on lähtöisin Italian Sardiniasta. Hämeenlinnaan Matteo tuli kesällä 2017 apuvalmentajaksi ja tilastomieheksi. Päävalmentajana hän aloitti viime kesänä. Lentopalloharrastuksen Matteo on aloittanut 6-vuotiaana. Nuorena hän pelasi passarina ja liberona mutta sittemmin harrastus suuntautui tilastointiin ja valmentamiseen.

Lisää Lentiskerhon nettisivuilla =>
http://www.lentiskerho.fi/ajankohtaista/node/matteo-pentassuglia-jatkaa-hameenlinnan-paavalmentajana

Uusimmat uutiset

Jaa artikkeli

Lue myös

Kaikki artikkelit
ArVon viimeinen palanen tuli Yhdysvalloista 9.9.2026 Naiset Tuuli Tuominen tekee paluun LP Viestiin 9.9.2026 Naiset LP Pihtipudas täydensi joukkuettaan Batistella 1.9.2026 Naiset