Naiset OrPo

Yleispelaaja Shannon Dugan OrPoon

Yhdysvaltalainen yleispelaaja Shannon Dugan, 25-180, on tehnyt OrPon kanssa yhden kauden mittaisen sopimuksen.

Yleispelaaja Shannon Dugan OrPoon

© Mestaruusliiga / Kuvituskuva

Hän saapuu Orivedelle elokuun alussa. Shannon pelasi kauden 2016-2017 Kyproksella ja kauden 2017-2018 pääsarjassa Ranskassa. Hän on kotoisin Californiasta ja opiskellut Grand Canyon Universityssä.

-Dugan on varsin sopiva pelaaja meille. Hän on voimakas, suoritusvarma ja hyvän vastaanoton omaava pelaaja. Hän muistuttaa paljolti kaudella 2013-2014 meillä pelanneen unkarilaisen Agnes Pallagin pelitapaa, kertoi OrPon manageri Jouko Ronkainen.

OrPon ensi kauden joukkue on jo lähes kasassa. Passariosasto on lähes paketissa ja julkistetaan piakkoin.

Uusimmat uutiset

Jaa artikkeli

Lue myös

Kaikki artikkelit
LP Pihtipudas täydensi joukkuettaan Batistella 1.9.2026 Naiset LP Viestille australialainen yleispelaaja 24.8.2026 Naiset Lotta Poutiainen LP Pihtiputaan uusin sopimuspelaaja 17.8.2026 Naiset