Uutiset
Pudotuspeliaika alkaa!
Lentopallokausi on ehtinyt jo siihen vaiheeseen, että aletaan tosissaan ratkoa mitalien kohtaloa ja ensimmäisten joukkueiden osalta kausi on jo paketissa. Naisten puolivälierät pyöräyttävät pudotuspelit käyntiin Mestaruusliigan osalta keskiviikkona.
Ennokille 1000:s piste, Juntura ja Kurppa tasasadalle otteluissa
LP Viestin Anu Ennok teki naisten runkosarjan päätöskierroksella tuhannenen liigapisteensä. Ennok pelaa nyt kolmatta kautta Mestaruusliigassa. Aiemmat kaudet hän pelasi Viljandin ja OrPon paidoissa.
Naisten puolivälierien ohjelma
Naisten puolivälierissä kohtaavat HPK – Pieksämäki Volley ja toisessa parissa LP Kangasala – Woman Volley.
Naisten runkosarja päätökseen – LP Viesti ja OrPo välieriin
Naisten lentopallon Mestaruusliiga saatiin päätökseen lauantaina, kun joukkueet pelasivat 24. pelikierroksen. LP Viesti otti kuudennen perättäisen runkosarjan voiton ja toisena joukkueensa suoraan välieriin selvisi Oriveden Ponnistus.
LiigaEura tsemppasi pisteen viimeisellä hetkellä
Naisten runkosarjan päätöskierroksella OrPo varmisti välieräpaikan ja LiigaEura taisteli itselleen viimeisessä mahdollisessa vaiheessa sarjapisteen.


















